Dr. Takács Bence Géza

Konzultációs időpont:

kedd 16-17

Kutatási terület:

Globális helymeghatározó rendszerek és alkalmazásaik

Kapcsolódó projektek

PBN4HU: hét polgári és három katonai repülőtéren teljesítményalapú eljárások megtervezése, publikálása. linkpublikáció

BEYOND: Building EGNSS Capacity On EU & Neighbouring multimodal Domains, publikációpublikációelőadás

EDCN: Egnos Data Collection Network, monitor állomás üzemeltetése

GPS interferencia, előadás, publikáció

ETRS89-EOV/Balti átszámítás: előadásposzter, publikáció

Kapcsolódó fontosabb publikációk

In: Bacsárdi, László; Kovács, Kálmán (szerk.) Selected papers of the 6th International Conference on Research, Technology and Education of Space (H-SPACE 2020)
Budapest, Magyarország : Magyar Asztronautikai Társaság (2020) 98 p. Paper: HSPACE2020-FP-5 , 5 p.

Rita Markovits-Somogyi, Bence Takács, Alberto de la Fuente, Peter Lubrani: Introducing E-GNSS navigation in the Hungarian Airspace: the BEYOND experience and the relevance of GNSS monitoring and vulnerabilities.
In: László Bacsárdi, Kálmán Kovács (szerk.) Selected papers of the 3rd International Conference on Research, Technology and Education of Space (H-SPACE2017). 80 p.
Konferencia helye, ideje: Budapest, Magyarország, 2017.02.09-2017.02.10. Magyar Asztronautikai Társaság, pp. 64-70.

Takács B, Siki Z, Markovits-Somogyi R: Extension of RTKLIB for the Calculation and Validation of Protection Levels
International Archives of Photogrammetry and Remote Sensing (2002-)
XLII-4/W2: pp. 161-166. (2017) FOSS4G-Europe 2017. Marne-la-Vallée, Franciaország: 2017.07.18 -2017.07.22.

Takács Bence, Siki Zoltán: Centiméter pontosságú ETRS89-EOV/Balti átszámítás nyílt forráskódú környezetben. In: Balázs Boglárka (szerk.).
Az elmélet és a gyakorlat találkozása a térinformatikában VIII.: Theory meets practice in GIS. 462 p.

Kratochvilla K, Takács B: EGNOS monitor állomás a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. GPS MAGAZIN 3:(6) pp. 1-5. (2005)

Ádám József, Bányai László, Borza Tibor, Busics György, Kenyeres Ambrus, Krauter András, Takács Bence: Műholdas helymeghatározás
Budapest, Magyarország : Műegyetemi Kiadó (2004) , 458 p.
ISBN: 9634207901

Bruyninx C, Kenyeres A, Takács B: EPN Data and Product Analysis for Improved Velocity Estimation: First Results In: Ádám J, Schwarz K-P (szerk.) Vistas for Geodesy in the New Millennium. Konferencia helye, ideje: Budapest, Magyarország, 2001.09.02-2001.09.07. Berlin; Heidelberg: Springer, 2002. pp. 47-53. (International Association of Geodesy Symposia; 125.)

Mérnökgeodézia