Tanszékünk a Szakma Sztár 2022 fesztiválon

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával (NAK) együttműködve 2008 óta rendezi meg a Szakma Kiváló Tanulója Versenyt (SZKTV), kibővítve az Országos Szakmai Tanulmányi Versennyel (OSZTV). Tanszékünk kollégái régóta aktív tagjai az OSZTV feladatsor készítői és vizsgáztatói gárdájának. Emiatt és a budapesti helyszín miatt is, immáron harmadik alkalommal kaptunk felkérést a Szakma Sztár Fesztiválon zajló döntő lebonyolítására. A feladatsort tanszékünk munkatársa, Dr Tuchband Tamás végeztette a diákokkal. A helyszínre érkező általános iskolások figyelemmel kísérhették a versenyzőket, valamint érdeklődhettek a későbbi közép- és felsőfokú képzési lehetőségekről. A Földmérő, földügyi és térinformatikai technikusi képzéseket népszerűsítendő, tanszékünk a feladathoz biztosított mérőállomáson kívül, drónos bemutatókat tartott, valamint a digitális homokozót is bevetette.